Türi vald korraldab noortekeskuse eestvedamisel  üle-eestilise perefestivali, mille eesmärgiks on pakkuda lisaks heale kultuuri- ja spordiprogrammile ka põnevaid töötubasid ning loenguid nii lastele kui lastevanematele, atraktsioone nii suurtele kui väikelastele. Kohapeal on ka avatud laadaala - lasteasjade turg “Eelista eestimaist”, taluturg OTT - ehk otse tootjalt tarbijale, käsitöölaat ja taaskasutuslaat ning Järvamaa turismivõimalusi tutvustav ala.

Kevadpealinn Türi on roheline linn Kesk-Eestis, kuhu on hea kokku tulla. Tule kasvõi rongiga. Türil toimub palju põnevat aastaringselt, kuid soovime kesksuvel kutsuda Türiga tutvuma kogu Eestit. Festivali ala asub Türi linna lauluväljakul, rannapargis ja järve ääres. Tegevusi toimub nii maapinnal, õhus kui ka vees. Perefestival on ainulaadne festival, kuhu võib tulla kogu perega, sest tegevusi ja avastamisrõõmu jagub igas vanuses pereliikmele.

Perefestivalil on palju põnevat: LASTELAVA (kuni 6aastased), RANNALAVA  (7-… aastat), ATRAKTSIOONIDE ALA, TURG JA LAAT, ESINEJAD JA TÖÖTOAD.

LASTEALA pakub tegevusi, põnevaid töötubasid ja kultuuriprogrammi kuni kuueaastastele väikelastele.

Lastealal paikneb ka pealava, mille programm on suunatud just väikelastele. Kostüümides päevajuhid mängivad lastega ja juhatavad laval sisse põnevaid esinejaid, loengute ja töötubade läbiviijaid. Olemas on beebide mähkimistelk ja emadele beebide toitmistelk. Lastealal liiguvad ringi mitmed maskotid ja muud tuntud tegelased.

Lasteala lähedusse jääb ka TÖÖTUBADE ALA, kus päeva raames toimub hulgaliselt põnevaid töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele.

RANNALAVA on suunatud noortele ja ka täiskasvanutele. Rannalaval toimuvad mitmed põnevad etteasted ja esinemised. Rannalava teemaks on tervislikud eluviisid, roheline mõtlemine ja sport. Rannalaval toimuvad mitmed loengud, töötoad, live-treeningud ja võistlused, millest külastajad saavad osa võtta.

Perefestivalil on eraldi ATRAKTSIOONIDE ALA, kus on külastajal võimalik lustida paljudel atraktsioonidel alates maismaa- ja veebatuutidest, mullipallides müramisest kuni ponisõidu, sup-laua, veevõrkapalli ja väikepaatideni välja. Tegutsemisrõõmu jagub kogu perele.

Perefestivali muudab omanäoliseks roheline mõtteviis, taaskasutus ja eestimaisuse eelistamine. Festivalialal toimub mitmekülgne laat, kus külastaja võib leida perele head ja paremat.

TAASKASUTUSLAAT on mõeldud mänguasjade, beebitarvikute, lastemööbli, lasteriiete vms jagamiseks, müümiseks. Osalema on oodatud kõik soovijad-eraisikud.

KÄSITÖÖLAAT on mõeldud tutvustamaks kõiki häid Kesk-Eesti käsitöötegijaid. Tule osta ehetest kuni riiete, kauni kunsti või linnumajakesteni välja. Ka kõik kodus nö sahtlisse tegijad on oodatud kauplema ja oma käsitööd esitlema.

LASTEASJADE TURG EELISTA EESTIMAIST on suunatud Eestis toodetud kaupade, riiete, mänguasjade ja muude väikelastele mõeldud asjadega kauplemiseks. Peamine, et need on toodetud Eestis.

TALUTURG OTT- EHK OTSE TOOTJALT TARBIJALE on suunatud külastajale, kes hindab kohalikku toodangut väiketootjatelt, Eesti talunikelt, aednikelt, käsitöölistelt, kodukokkadelt jt ettevõtlikelt inimestelt, kes on tulnud omatehtud, küpsetatud, väärindatud või otse põllult saadud toodet müüma

Perefestivalil on mitmed toitlustajad, jäätisemüüjad, karnevalikauplejad jne, kuid tulla võib ka oma piknikukorviga.

Koju ei pea jätma ka oma lemmiklooma, kuid tuleb tagada teiste külastajate heaolu ja turvalisus.

Sissepääs maksab (alates 2. eluaastast) 7 eurot külastaja kohta. Perepilet: kaks täiskasvanut ja kaks kuni... last 25 eurot. Seega suurperedele on pilet ikka 25 eurot.
EELMÜÜGIST PILETID SOODSAMAD!
Kohapeal üksikpilet 10 eurot ja perepilet 40 eurot.Sissepääsu lunastamisel saab osaleja käepaela. Ilma käepaelata pole festivali alal lubatud viibida.

Sissepääsupiletiks on käepeal, mille ettenäitamisel on kõik atraktsioonid ja osalemine töötubades ning lasteala pealava ja rannalava programm hinna sees. Sinna kuuluvad kõik suurepärased etteasted, tuntud esinejad ja tegijad, töötubade läbiviijad, tegevused, atraktsioonid jpm.

 

 

Kohtumiseni Koguperefestivalil 20. juulil Kevadpealinnas Türil.

Kevadpealinna maskott Murumoor ootab teid!

 

Kui soovid kauplema tulla, võta ühendust:

Sulo Särkinen- esinejad, toitlustus. info@perefestival.ee , tel.53088495

Triin Pärna, Katrin Särkinen lasteasjade turg EELISTA EESTIMAIST, käsitöölaat- kaupleja@perefestival.ee  , 5202548

Aili Avi- taaskasutuslaat, taaskasutus@perefestival.ee