Lastealal on võimalik kuulata väga head loengut, millest on abi igale lapsevanemale

Lastealal astub 24. juulil publiku ette Jana Saar, kes viib läbi vestlus-loengu "Lapse vaimse tervise etapid".

Lapsearengusüsteem, et lastest sirguksid iseseisvad isikud.

See koolitus on ülevaade lapse olulistest arenguetappidest, mis on instinktiivselt nende sees alati olemas olnud. Samuti ka täiskasvanute sees, sest ka meie oleme kunagi lapsed olnud. See on süsteemne vaade sellele, mida laps saab kummagi vanema käest, erinevatel eluetappidel ning miks see vajalik on. Süsteem on aegumatu ning teraapiatöös peab see ikka ja jälle paika.

Inimestena oleme ülesehitatud nii, et meie esmaseid vajadusi ning eluks vajalikuga, varustavad vanemad – ema ja isa. See on vundament, millele kerkib isikliku elu. Milliseks see kujuneb, sõltub alati sellest, milline on olnud kasvukeskkond, kuidas on lapsesse suhtunud ja millist eeskuju on näidanud ema, isa eraldi ning paarina koos.

Mis juhtub kui etapid on segamini läinud või vahele jäänud või kui midagi olulist on juhtunud, sellest räägin koolitusel.

Kindlasti soovin rõhutada, et tegemist on ideaalmudeliga ja pole kedagi, kes sellele täielikult vastaks ja ei peagi. Oluline on anda alati oma parim, sellega mis sul on. Mudel on vajalik, et uurida kus etapis võimalikud kõrvalekalded on toimunud, et ilmnenud käitumise või mure kohti lahendada. Nii me õpime ja kasvame koos perena ning iseseisvateks isiksusteks.

Koolitust viib läbi Jaana Saar – 9 aastat rahvusvaheliselt sertifitseeritud keha- ja psühhoterapeut, psühhogenealoog ja süsteem-struktuurne konstellöör ehk süsteemsete fenomenoloogiliste lahenduste terapeut. Kõik eeltoodud teraapiavormid on tunnustatud ja laialt levinud valdkonnad kogu maailmas. Eestis kasvab see valdkond hetkel suurel kiirusel ning on peagi tunnustatud ka riiklikul tasandil, sest tulemused on enamjaolt efektiivsed ning hämmastavad olukordades, kus kõike on juba proovitud või põhjuseid ei leita.

Loodan, et leiate sellel koolitusel enda jaoks olulise info, mis võib viia olukordade lahendamiseni, millele ei osanud põhjuseid varem leida. 


Loe lisaks :

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/92298469/keha-ja-psuhhoterapeut-jaana-saar-see-kuidas-isolatsioon-mojutab-lapse-arengut-soltub-lapsevanematest-mitte-poliitikutest

Eelmine
Tutvu missugustest töötubadest saad Perefestivalil osa võtta.
Järgmine
Perefestivalile tuleb külla Eesti kõige optimistlikum pereisa

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: